www.edirama.al

Artikujt më të fundit

Kjo ështe faqja ime e re virtuale që përfshin edhe një blog. Do të gjeni në të opinionet e mia dhe jeni të ftuar të jepni tuajat për temat e diskutuara, ashtu siç do të mund të mësoni më shumë rreth të përditshmes sime përfshirë edhe mundësinë për të këmbyer artikuj, tituj librash e filmash, apo çfarëdo materiali interesant për t’u ndarë online. Posta juaj është një kuti ku jeni të lutur të mos ngurroni të më kontaktoni në rast nevoje a thjesht dëshire për të komunikuar shqetësime ose mendime që doni të ndani me mua.

Gjithë të mirat,

Edi

91 Mendimet tuaja për www.edirama.al

 • Niko P shkroi:
  12-09-2011 në 8:45 am

  Edi urime per blogun dhe per mundesine qe u jep simpatizanteve tend te flasin direkt me ty.

  Vazhdo keshtu pa ndryshuar asgje

  Përgjigje
 • Nardi shkroi:
  12-09-2011 në 7:56 am

  Urime te sinqerta Edi
  Kur lexon komentet te ringjallet shpresa……ajo shprese qe eshte derrmuar nga hajnat e saliut. Ne vitet 90 menduam se komunizmi vdic…..cfare zhgenjimi. Super komunisti sali eshte gjalle dhe ne karrigen kryeministrit. Une jam nje ish i persekutuar por ajo qe po ndodh sot eshte dyfish persekutim. Ai qe me persekutoj dje eshte sot kryeminister!!!!! Cfare ironie. Ne vitin 94 kam arritur te konstatoj 2 gjera: kush eshte saliu dhe kush do te jete Edi Rama. I dyti eshte fati i shqiptareve qe vjen shume rralle. Shume kombe kane vuajtur per udheheqes, prijes……..tashme shqiptaret e kane nje. Nje dhe te rralle…..do te na e kene zili fqinjet….mbeni mend. Kush mendon se po ja fus kot uroj te jete gjalle pas 10/15 vjetesh.
  Urime te sinqerta nga Hollanda
  Nardi

  Përgjigje
 • Besa shkroi:
  12-09-2011 në 6:53 am

  Urime Edi, per kete dritare te re qe hap sot per shpresen e te ardhmen e vendit.

  Ne besojme tek Ti.

  Me ne fund do te mundemi te flasim, te shkruajme e te lexojme shqip, (se pari ne Blogun tend) ne shqipen tone te lashte e te bukur, me shqiptarin kudo ku ndodhet, ketu ne Shqiperi, diaspore, apo emigracion. Gezoj qe do te mundemi te komunikojme ne shqip qe te kuptohemi, te merremi vesh, sepse pergjate ketyre 20 vjeteve shpellaret na percudnuan gjuhen tone si pa kuptuar cdo dite. U ngaterruam keq. Dihet, zanafilla eshte fjala…

  Ne qe te njohim familjarisht si qytetar e kryeqytetar, e dime e jemi te sigurte qe Ti do t’ia dalesh me nder ketij Misioni te Madh Historik. Koha te kerkon, vendi te kerkon, nje popull i tere pret te marre fryme lirisht, t’i kthehet drita, te shohe ngjyrat e penelit Tend kudo ne Shqiperi. Zgjedhja e komunikimit hapur me popullin e di qe do te jape force, energji, mencuri, besim, kuraje per te na udhehequr drejt te ardhmes se vertete europiane. Nuk ka gje me te madhe sa te kesh besimin e popullit tend. Meritoje, mos e zhgenje, Ti ke gjithcka per t’ia dale. Faleminderit!

  Besa

  Përgjigje
 • loni shkroi:
  12-09-2011 në 6:20 am

  Falemnderit EDI!!
  Qofte kjo faqe nje tjeter gur ne rrugen e futjes se Shqiperise ne demokracine e vertete, ne drejtsine e vertete dhe ne shtetin ligjor te vertete…qofte kjo faqe nje tjeter grusht per demaskimin e metejshem te fatkeqesise se kombit sali berishes (nuk ja shkruaj emrin e mbiemrin me shkronje te madhe sepse me vjen ndot) te demaskuar tashme lakuriq para cdo shqiptari e para cdo politikani ne Europe si kriminel, vrases dhe hajdut, si shkaterrues i zgjedhjeve ne Shqiperi.

  Përgjigje
 • Aurel shkroi:
  12-09-2011 në 6:14 am

  Mireserdhe. Ti je Shqiperia e ligjit dhe e antikorrupsionit.
  Kush te pyet cfare programi ke thuaji-Une do e bej Shqiperine vend demokratik

  Përgjigje
 • Rilind Tirana shkroi:
  12-09-2011 në 3:03 am

  Une jam i majte ne parime por ne radhe te pare jam per te bere shtet. Ne kushte e varferise ku ndodhet, Shqiperia realisht eshte ne shumicen e saj e majte. Por jam me ty qe duhet te shohim pertej te majtes e se djathtes derisa te bejme shtetin. Shume te kane keqkuptuar ne kete parulle edhe nga krahu i majte por une te kuptoj e te mbeshtes. Kur te arrijme nivelet e te tjereve ne ekonomi, drejtesi e gjithcka, atehere politika shqiptare mund te luaje me te dy krahet.

  Urime e te qofte blogu i mbare Ed.

  Përgjigje
 • erion shkroi:
  11-09-2011 në 10:35 pm

  jemi me ty edhe mos na lere vetem

  Përgjigje
 • hugo shkroi:
  11-09-2011 në 10:17 pm

  Z RAMA DUHETE TE ORGANIZOSH POPULLIN QE 1 JANARI I 12 TE TE GJEJ KRYE MINISTER PER NDRYSHE HARROJE MOS DEGJO NDER KOMBETARET SE ATYRE UA KA MBUSHUR XHEPAT KRYE HAJDUTI DHE NUKE FLASIN U LEJOHET ATYRE NE TE NJEJTEN KOH KUR ATA E PAN REZULTATIN VETE NE TACOLIN DHE NUK FOLEN KUR DO FLASIN KUR POPULLI TE NGRIHETE E TE MAR PRAP ARMET ATHERE NUK DO DUAM NE TE FLASIN

  Përgjigje
 • ela shkroi:
  11-09-2011 në 10:14 pm

  Me ne fund Edi qe njohim dhe duam te gjithe. Mos dysho per asnje moment tek mbeshtetja qe ke tek populli. Je i vetmi politikan qe me ka bere te lexoj ndjek dhe degjoj politiken. Je shansi yne i vetem. Mos na braktis se na ke mbrapa.

  Përgjigje
 • Arjan k shkroi:
  11-09-2011 në 10:00 pm

  Urime per website e ri, shpresoj qe tju kemi sa me afer ne keto dite super te veshtira qe po kalojme..

  Përgjigje
 • iriqi shkroi:
  11-09-2011 në 9:25 pm

  Pershendjetje Z.Rama.Jeni e vetmja shprese qe u ka ngelur shqiptareve.Shpresoj qe nje dite te jeni kryeminister i shqiperise dhe ta nxirrni shqiperine nga erresira ku e ka futur lakuriqi i nates Sali anadollak berishovici.Urime per faqe/blogun.

  Përgjigje
 • Mustafa Lutaj shkroi:
  11-09-2011 në 9:19 pm

  Uroj qe ky webside te luaj rolin e rendesishem te informimit me te vertetat qe ndodhin ne PS dhe ne te gjithe vendin.Genjeshtaret brenda PS nuk do te munden me te genjejne dhe te sabotojne kryetarin tone.Kryetari do te mund te mesoj gjithshka dhe nga gjithsejcili socialist.

  Përgjigje
 • Maksi shkroi:
  11-09-2011 në 9:18 pm

  Urime per websitin!
  Uroj gjithashtu qe nepermjet kesaj faqe te debatohen idera per ecjen e Shqiperise perpara drejt perparimit e integrimit europian. Po keshtu per forcimin e PS dhe cuarjen e alternatives se saj ne qeverisje!
  Edhe nje here urime.

  Përgjigje
 • misha shkroi:
  11-09-2011 në 9:13 pm

  pike se pari urime per kete faqe te re si dhe per idene qe ju ka prire per te qene prane nesh .
  Mendoj dhe besoj ne forcen tende per te cuar ne vendin e duhur pjeset e ketij puzzle te c’akorduar tashme e qe nuk po dime se si do i vej fundi nese ju bashke me ne nuk i jepni drejtimin e humbur ne asgje!
  Cdo popull meriton qeverisjen qe ka -keshtu ka thene curcill por nuk besoj se kur tha kete kishte parasysh vendin tone. Nuk besoj se ne meritojme qeverisjen qe kemi…ose edhe e meritojme!
  Dikush mund te thote perse te besojme ne nje force te Edit…sepse une i kam perjjetuar vete te gjitha ndryshimet qe ti dhe stafi yt bete ne tiranen tone….tiranen e fekaleve . Une i preka cdo dite ato ndryshime dhe mbushesha me kenaqesi dhe shume skeptike nuk besonin ti munde ti bindesh me ato cfare bere! Duke filluar me ministrine e kultures te cilen e konvertuat nga nje qebaptore ne nje kulture te mirfillte dhe me pas me bashkine e tiranes ….ate bashki qe vetem kur e kishe hallin ne gryke mund te veje ,ti e konvertove ne nje administrate moderne ku gjithkush qe vinte ndjente kenaqesine qofte edhe te ishte prezent aty….edhe pse nuk di si do i vej halli tashme.
  Edi ke zgjedhur nje rruge per te cilen nuk ka kthim pas, duhet te jesh ai lideri ku nje pjese e mire e ketij populli shohin te misheruar forcen,besimin, lindjen e vertete te demokracise se mohuar per kaq e kaq vite. Nese une nuk e perjetova demokracine e vertete ….te lutem mos ia vdisni femijve tane kete mundesi!
  Dije se ke nje pjese te mire pas vetes….por mos harro ti je ai qe duhet ti drejtosh dhe asnje kompromis me saliun nuk mund te te coj ne ate karrige me nder! Njeriu ne fund llogarite i ben me ndergjegjen e tij…..dhe ne na mungon ai Edi qe dikur tha – ska bir kurve te me gjej ndonje lek te tij ne xhepat e mi…..ate Ed duam. Eshte e mundur ta kemi???

  Përgjigje
 • kledian lula shkroi:
  11-09-2011 në 8:49 pm

  Pershendetje Zoti Rama, qendrimet e mbajtura prej jush, jane shansi komod dhe percaktues qe i ofrohet ketij populli e ketij vendi, per te arritur qyteterimin europian, kjo eshte bindja e shumices se shqiptareve, te cuilet po perjetojne vandalizmin e nje pushteti junt

  Përgjigje
 • 11-09-2011 në 8:17 pm

  Hey …Edi Rama urime ,per kte faqe/blog e flm qe na mundeson ate, qe shume shqiptar kan deshiruar , te flasin me ty direkt ,te pershendesin e te thone dicka ,qe ndoshta nuk kan mundur ta thone dot , dicka qe ndoshta i ka mbet peng,
  . Te thone dicka ashtu si popull i thjeshte ,po thjesht si ata mendojne e jane,ndoshta dhe diku te japin ndonji ide apo kritikojne …por nepermjet gjith asaj “dickaje” te thjesht te falenderojne se je krenaria e ktij vendi per shume shqiptare, je mbajtesi/mbrojtesi i shpreses shqiptarve je vizioni qe i duhet nji populli per te ber realitet endren shqiptare . Gongu i Triumfit …ra e ju duhet ta degjoni ate .Shume suxsese Kryeministri ardhshem i vendit tim qe do hysh ne Historin e ktij vendi aq madheshtor sa net’vertet edhe je .

  Përgjigje
 • Jacob shkroi:
  11-09-2011 në 8:16 pm

  pergezime Edi
  Ajri I vetem Na Ka ngel ne virtualitet se Shqiperine se djegim dot perseri,keshtu qe ke borxh shqiptareve per kthimin e ajrit ne ” identitet”

  Pas “leshimit” se Tiranes,shume Jane lenduar,edhe une me ta,me zë te kam abandonuar por me zemer Jo.

  Te ndjekim,dhe publicistika jote mungonte.

  Se shpejti…..

  Përgjigje
 • Roland shkroi:
  11-09-2011 në 8:09 pm

  Urime.Shpresoj qe kjo faqe online te sherbeje ne radhe te pare ty dhe PS qe te shihni ne kontakt me njerezit gabimet qe keni bere dhe nuk duhet te beni nqs me te vertete aspironi pushtetin ne Shqiperi ne te mire te Shqiperise.

  Përgjigje
 • eri shkroi:
  11-09-2011 në 7:57 pm

  urime

  Përgjigje
 • 11-09-2011 në 7:53 pm

  Urime per blog-un dhe mundesine qe ky blog i jep njerzve, per te komunikuar direkt me ju, e cila ben te mundur njohjen tuaj direkt me ate cfare populli shqiptar mendon per situatat dhe per shqetesimet qe jane kaq evidente ne Shqiperi.

  Respekt

  Përgjigje
 • bregu shkroi:
  11-09-2011 në 7:51 pm

  Urime kryetar per fitoren qe arrite ne zgjedhje por qe ste la bisha ta gezoje.Per mua fajin e kane ata ruspijet e huaj qe e pane si po grabitesh vota dhe sthane asnje fjale.Faleminderit per kete faqe te re komunikimi.

  Përgjigje
 • edmond seferaj shkroi:
  11-09-2011 në 9:48 pm

  Pershendetje dhe Pergezime per kete hapesire komunukimi.
  Shpresoj qe do jete frytedhenese te pakten deri sa te clirohemi nga ky bakteri qe na ka infektuar, me pas jam i bindur qe do jete utopi te lexosh me gje ketu duke menduar qe krizat e ketij vendi te vuajtur jane pa fund. Ne pikepamjen time hall nuk eshte vetem te vish ne pushtet por ti mbushesh mendjen ketij mileti (ku shumica e ka ngrene ate lugen e famshme te corbes) qe do pune dhe sakrifica e ardhmja e femijeve!

  Përgjigje
 • Sempre Libera shkroi:
  11-09-2011 në 7:17 pm

  Ne pergjithesi kam preferuar te mos mbaj nje qendrim politik te hapur pasi, me gjithe neverine qe kam per Berishen, kam patur pershtypjen se korrupsioni dhe mosndershmeria jane prerogative e gjithe politikes ne Shqiperi..
  Gjithsesi, duke pare sistemin totalitarist dhe mafioz qe po instalohet ne Shqiperi nga familja Berisha e banda e krimineleve qe i rrethojne, mendoj se eshte detyre e te gjithe shqiptareve te ngreme zerin dhe mos te tolerojme shkeljen e dinjitetit dhe te te drejtave me themelore.
  Jo per Edin, as per Rucin a per PS, por per te ardhmen e Shqiperise. Opozita jemi ne!
  Urime per blogun.

  Përgjigje
 • Rajmonda shkroi:
  11-09-2011 në 7:08 pm

  Edi urime dhe qofte e afert dita kur te jesh kryeminister.Ju nuk e dini emocionet qe kemi kaluar ne zgjedhjet e 8 Majit,dhe sidomos 14 Maji,dita kur ti dole fitues,kam qare nga gezimi(dhe nuk besoj vetem une)dhe akoma i kam fletet ku beja llogarite se sa vota duheshin,i di permendesh te gjitha njesite sa vota kishe ti dhe sa kundershtari.Ne qofte se mundesh mund te lexosh tema online te 14 Majit te gjitha komentet tona,ankthin tone.Pse i shkruajta keto sepse dua ta dish qe jemi shume,shume qe kemi shprese tek ty edhe pse disa te kritikojne per rrugen qe po ndjek tani.Prandaj Edi mos na zhgenje,degjo te gjitha kritikat qe mund te thone,se ne njerezit e thjeshte e dime se ku jane problemet dhe hallet qe na mundojne .Edhe njehere urime.

  Përgjigje
 • genti shkroi:
  11-09-2011 në 6:30 pm

  edi i ke borxh shqiptarve shpresen.ka qene me e madhja e ketyre 50 vjeteve ne 2009 te ty.por qe ateher ka ardhur duke u ndrydhur.do arrish te fitosh terren prap?do arrish te rrethohesh nga mendje te ndritura dhe jo nga dosha dhe sterkaj?dhe krijo demokraci dhe meritokraci ne ps se ke bere shume gabime.duhet te besh shtresen intelektuale per vete(per ps dmth),jo me si rezultat ke perball salen por nisur nga idet ,qendrimet dhe veprimet tuaja.deri tani nuk e keni merituar kete mbeshtetje.dhe uroj qe ato qe ke premtuar te ndryshosh kur te jesh kryeminister ,qe do e ndryshosh shqiperine 180 grade ta realizosh.dhe mos harro qe pushteti te grryen e te transformon edhe si njeri .kujtoje gjithmon.puna e mbare dhe e shumte.

  Përgjigje
 • shpetim shkroi:
  11-09-2011 në 6:23 pm

  Ju beje komplimentat e mia per faqen e blogut tuaj zoti Edi!!!!
  Po e prisja kete moment per te shprehur opinionet e per te te komunikuar drejt per drejt me me ju!!!!!
  Gjeja me e rendesishme ne kete moment eshte qe deputet e partise socialiste duhet te marrin pjese ne seancat parlamentare e nuk duhet te mungoje asnje deputet!!! Per ti treguar te verteten shqiptareve per pazarlleqet qe jane bere e qe korrupsioni eshte i shkalles se larte. Ju lutem ne blogun tuaj une ju kerkoje ne qofte se do te keni mundesine te vendosni vidiot e te beni nje pershkrim ju lutem “si ka qene Tirana para viteve qe nuk ishit kryetar bashkie” e gjate viteve qe keni ju zoti Edi kryetare bashkie!!! Keshtu qe ka shume njerez qe nuk kuptojne akoma sa keni bere ju per qytetin e Tiranes!!! Une besoje qe ju mund te ndryshoni te ardhmen e Shqiperise!!! Une e shoh te nevojshem qe ju duhet te ndryshoni disa njerez ne stafin e komunikimit te partise socialiste por edhe ne ate drejtues!!!!!
  Me shume respekt

  shpetim

  Përgjigje
 • Dorian shkroi:
  11-09-2011 në 6:19 pm

  Z.Rama
  Ju uroj suksese ne kete inisiative.Mendoj se kishte ardhur koha qe ju te ndertonit edhe kete kanal komunikimi me publikun.Besoj se nuk do te zhgenjeheni nga ato qe do te flasin me ju ketu.Po ju drejtohem vetem kete here me Z.Rama pasi pershendetjen deshiroj tju a bej si lider i opozites.Por ne vazhdimesi si shume te tjere ketu preferoj tju therras ne emer si shume te tjere,per te vetmen arsye qe une mendoj se ju duhet ta ruani gjate gjithe karrieres suaj,njerezit ju pelqejne tju shohin afer si mik,shok,te aferm,koleg,komshi prandaj dhe ju vjen lirshem kur ju drejtohen thjesht Edi,sepse ata deshirojne ashtu sic jeni,jashte kornizave.Shqetesimi im eshte vetem nje per ju.A do te gjeni sadopak kohe te lexoni komentet ketu.Do te ishte shume mire nese do ta benit nje gje te tillemdo ishte edhe nje ndihme per ju dhe nje panorame e vertete e mendimit te publikut.Do te gjeni patjeter alternativa dhe ide te reja.
  Kisha vetem nje lutje per komentuesit.ju lutem shkruani vetem per ato gjera te cilat ju shqetesojne,per idete tuaja,alternativat,kendveshtrimet,mos ta harxhoni kohen me mesazhe fansash.Edi ka me shume nevoje per te parat,dhe ne duhet te jemi nje ndihme per te,mbeshtetes,mesazhere te ambienteve tona sociale.Keshtu bejme edhe detyren tone si qytetare.Nuk eshte koha per ti treguar Edit sa fort e adhurojme.Ai nuk eshte Mesia,ai eshte si ne dhe ka nevoje edhe per ne.Ai ka nevoje per tu afruar sa me shume me kete realitet qe po jetojme.Nuk duhet ta mbyllim ne kullen e fildishte te iluzioneve.Ai me shume se asnjehere tjeter ka nevoje per njerezit e lire si ne,nuk ka nevoje per fansa.
  Me respekt
  Dori

  Përgjigje
 • xhejn shkroi:
  11-09-2011 në 6:12 pm

  edi je i papare, te uroj shum fat per te gjitha nismat politike qe do te marresh. Je e vetmja shprese qe kemi per te ardhmen

  Përgjigje
 • endri shkroi:
  11-09-2011 në 5:37 pm

  urime per faqen !!!

  Përgjigje
 • Agimi shkroi:
  11-09-2011 në 4:28 pm

  Edi te faleminderit.
  Te falenderoj nga ana ime , mendoj edhe nga plot te tjere,
  qe na krijon mundesine te komunikojme me shpesh me njeri tjetrin. Kjo ide e re komunikimi do te jete e vlefshme nga ana sociale per te dy palet. E para neve, sovrani , kur thote Ai qofte largu, ndjehemi me moral me te mire, ndjehemi me social, kur komunikojme nga afer me nje lider shoqeror, qe ne kete rast jeni ju Edi Rama.
  Por mendoj se edhe ju ndjeheni me komfort dhe me i forte moralisht kur afroheni dhe beheni njesh me ne.
  Ideja e re me kete faqe qe ke hapur me jep edhe nje here te drejten te perseris:
  Edi Rama, ti je shpresa, ti je e ardhmja, ti je liria dhe demokracia.
  Urime dhe …
  Zoti te bekofte.

  Përgjigje
 • Majlinda Duka shkroi:
  11-09-2011 në 4:19 pm

  kam qene shume e distancuar nga jeta e politika shqiptqre,por kete vit kam ndjekur te gjitha ngjarjet,te cilat me bejne qe te kujtoj diktaturen e Enverit,por duhet te theksoj se kjo diktature eshte akoma me e rrezikshme ,behet gjithcka gjithcka hapur para gjithe opinionit boteror,e cila na kthen shume kohe mbrapa botes…..E SHQIPERIA KA NEVOJE TE ECI PARA e jo te kthehet mbrapsht….vazhdo rrugen qe ke nisur,je shpresa e shqiptqreve!!!!

  Përgjigje
 • Beqir Kashuri shkroi:
  11-09-2011 në 4:18 pm

  Te uroj per faqen e re ne f.b ku do te marresh informacion direkt .Vetem tek informacioni sido qe te jete ai merr vesh Realitetin Ketej nga Orikumi mbaje ne qender te vemendjes per zgjedhjet se idea e manipulimit fillon qe ne qelize e pastaj behet kancer qe nuk sherohet

  Përgjigje
 • Vladimir Marku shkroi:
  11-09-2011 në 4:15 pm

  Ed, ate dopio gjashten qe i ka ngelur Shqiperise ne dore, kur do ta heqim qafe?

  Përgjigje
 • Gjovalin Bardhi shkroi:
  11-09-2011 në 4:10 pm

  me vjen keq per ca shqiptare se kane kuptuar se <> eshte salillobodan berisha.

  Përgjigje
 • Leonard Kokeri shkroi:
  11-09-2011 në 4:10 pm

  urime dhe dalsh faqebardhe miku im

  Përgjigje
 • Toska Kastriot shkroi:
  11-09-2011 në 4:09 pm

  qetesia juaj -shprese per ne?i

  Përgjigje
 • Dita Lika shkroi:
  11-09-2011 në 4:09 pm

  +10* …… je yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyll tironeeeeeeeeeee ……. go go go …ediiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

  Përgjigje
 • Aurel Cani shkroi:
  11-09-2011 në 4:08 pm

  cdo dite qe zgjohem ne mengjes dal nje shetitje ne qytetin tim.bulqiza,,, dhe shoh minatoret qe kane zene shkallet e qytetit ne pritje per te filluar punen,,,,ne krahun tjeter shoh shume te djem te ri qe enden rrugeve ,,,,,, ec e ec shikoj shume gra te qytetit qe per te fituar buken e gojes dalin e mbledhin krom si ne kohen e mesjetes…..SHume familje jetojne ne kushte cnjerezore saqe as femijet nuk ngopen me buke.ketu nuk jetohet,,,,,,shpresa eshte venitur ne syte e cdo qytetari te BULQIZES.politikanet tane vijne ne bulqize vetem per fushate elektorale dhe pastaj harrojne.QE SA VITE NA KA GENJYER SALIU DHE PERSERI PRAP E VOTOJME.LUTEM CDO DITE QE ZOTI TE NA LIROJE NGA KY NAIVITET QE NA KA MBERTHYER DHE QE TE BEJME ZGJEDJEN E DUHUR.DHE ZGJEDHJA E DUHUR JE TI O EDI.SHPRESOJ DHE BESOJ SE NJE DITE DREJTESIA DO SUNDOJE MBI KORRUPSIONIN DHE SE NJE DITE CDO GJE DO SHKOJE NE VENDIN E VET .ME RESPEKT AURELI

  Përgjigje
 • Ilir Dedi shkroi:
  11-09-2011 në 4:07 pm

  forca edi,,,,,qytetaria e jote dhe e jona do tefitoje ndaj malokerise se talebaneve te pd,,,,koha eshte e maskarenjve por shqiperia e shqiptareve

  Përgjigje
 • Anjeza Jance shkroi:
  11-09-2011 në 4:07 pm

  Urime per faqen e re Edi!Je e vetmja shprese qe i ka ngelur Shqiperise demokratike, boll e duruam regjimin Berishian alla Putin! Pershendetje!

  Përgjigje
 • EDI shkroi:
  11-09-2011 në 4:06 pm

  Urime per website-in. Jetoj ne Canda qe nga viti 2003. Do te kthehemi kur te jete kthyer siguria, besimi per gjithcka.

  Përgjigje
 • Gjergji Hasa shkroi:
  11-09-2011 në 4:01 pm

  I duruari i fituari, kot nuk kane thene parardhesit tane. Shqiperia ka plane me te medha se sa revolucione dhe shkaterrime qe vetem na cojne mbrapa sa do te sukseshme te jene ato. Per me teper, eshte e pamundur qe nje politikan brenda 10 viteve te nderroj sistemin dhe te godasi fort korrupsionin. Sic thash, i duruari i fituari. Diplomacia eshte me e forte se sa dhuna, logjika eshte me e sukseshme se sa emocionet. Gezohem qe nuk po i degjoni me keta shkaterrimtare qe ju shtyjne drejt rremujave. Ideja e blogut me duke e shkelqyer. I keni dhene mundesi popullit te komunikoj direkt me ju, ju lumte.

  Përgjigje
 • Andrrea Brescia shkroi:
  11-09-2011 në 4:01 pm

  DESHIRA IME ME QEN QE AKTUALISHT NDODHESH NE OPOZIT PER FAT TE KEQ,PO TE PAKTEN NJE GJE MUN DHE TA BOJE TEK KRETARI BASHKIS SE DURRSIT TA MAJ NJE CIK QYTETIN PASTER SE NA JAN LARGU SHUM TURIST,,,,,,,FLM

  Përgjigje
 • Elidon Habilaj shkroi:
  11-09-2011 në 4:00 pm

  Urime. Shpresoj qe kjo levizje mundet tju sjelli sa me afer votuesve dhe simpatizanteve. Gjithashtu shpresoj qe mbase ju sjell edhe “qartesine” dhe transparencen e mendimeve dhe vendimeve tuaja! Te shajne shume, dhe une te kam kritikuar shume rende, por kur te shof vetem, dhe ta kuptoj vizionin, dhe te krahasoj me majmunet ne pushtet, me duhet te te dal krah! Une prape mendoj qe ishte gabim kthimi ne parlament, se ju hap goja mortjes! Por sensibiliteti qytetar e kerkon kete reagim! Edhe po do te besh ndonje “grusht shteti” tjeter, me co fjale se do vi dhe une..lol.. kam 13 vjet qe nuk e kam nxjerre kallashin nga mullari i kashtes, po edhe po te jete ndryshkur do ta perdor si shkop beisbolli!!

  Përgjigje
 • Tom Ti shkroi:
  11-09-2011 në 3:57 pm

  Na gzove o lider dhe perpara per Kryeminister, se keshtu te don populli vertet dhe jo qente qe lehin

  Përgjigje
 • Andrrea Brescia shkroi:
  11-09-2011 në 3:56 pm

  JE I MADH EDO,NE SI QYTETAR MEZOR PRESIM TET SHIKOJM SI KRYEMINISTER TA BOSH SHQIPRIN SI TIRANA

  Përgjigje
 • Bilbil Luma shkroi:
  11-09-2011 në 3:56 pm

  KJO QEVERI PO VRET SHUME NJEREZ DHE SPO MUNDET ME GJET SE KUSH PO I VRET ,SKA SIGURI PASHAFAMILJEN NA MBYTI KORROPSIONI DHE MAFIA ,,KU JENI JU PSE SLEVIZNI,,PO I VRET DHE SPO JA NIN HIQ SIKUR ME 21 JANAR ,,

  Përgjigje
 • Endrian Duka shkroi:
  11-09-2011 në 3:55 pm

  Edi ti je njeshi jo i tiranes po i gjith shqiperis je njishiiiii

  Përgjigje
 • Jeta Danaj shkroi:
  11-09-2011 në 3:07 pm

  Per Tiranen do te jeni gjithmone Simboli i Qyteterimit; Uroj sa me shpejte edhe per gjithe Shqiperine…

  Përgjigje
 • Marku Ben shkroi:
  11-09-2011 në 3:06 pm

  ju lutem te na ktheni buzqeshjen qe na mungon qe pas 8 maijt qe na grabiti ne mes te dites kryebanditi i shqiperise sali e lulezim millosheviqi , vjeshta ju pret me te na sillni nje fryme te re jemi me ju ju pershendes

  Përgjigje
  • 21Janari shkroi:
   13-09-2011 në 7:59 pm

   Per Edi Ramën : Blogu punon për ty vetëm kur ti punon për blogun…

   Përgjigje

Hyni për t'u përgjigjur

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CAPTCHA Image
*